Våra tjänster

Dina transportbehov som kund styr vad vi kan hjälpa dig med. Vi utför nationella transporter till och från hela landet och har stor erfarenhet av internationella transporter. Har du större krav än så gällande storlek eller tyngd på godset så är specialtransport våran specialitet. Ingenting är omöjligt för oss!

Kontakta gärna oss via telefon eller mail om du vill veta mer om vår verksamhet och vad vi kan hjälpa dig med.

Kontakta oss för mer information

Kjell Grenholm                                      

Tel: +46(0)90-10 55 10

Mobil: +46(0)70-334 14 33

E-post: kjell@acxl.se 

VD/Specialtransport

Anders Persson

Tel: +46(0)90-10 55 11

Mobil: +46(0)70-310 93 90

E-post: anders@acxl.se 

Specialtransport

Bo Persson

Tel: +46(0)90-10 55 12

Mobil: +46(0)70-366 77 80

E-post: bosse@acxl.se

Specialtransport

Veronica Gleisner                                            

Tel: +46(0)90-10 55 04

Mobil: +46(0)70-245 79 79

E-post: veronica@acxl.se 

Ekonomi/Administration

Anna Lundgren

Tel:+46(0)90-10 55 08

Mobil: +46(0)70-370 06 57

E-post: anna@acxl.se 

Ekonomi/Administration

Erik Andersson

Tel: +46(0)90-10 55 07
Mobil: +46(0)70-532 04 00

E-post: erik@acxl.se 

Inrikes

Daisy Fors

Tel: +46(0)90-10 55 03
Mobil: +46(0)72-092 90 59

E-post: daisy@acxl.se 

Inrikes

Mikael Karlsson

Tel: +46(0)90-10 55 06

Mobil: +46(0)70-679 14 33

E-post: mikael@acxl.se 

Export

David Nilsson

Tel: +46(0)90-10 55 02

Mobil: +46(0)70-637 01 05

E-post: david@acxl.se 

Export

Jim Grenholm

Tel: +46(0)90-10 55 09

Mobil: +46(0)730-64 88 86

E-post: jim@acxl.se

Distribution/3PL

Håkan Grenholm

Tel: +46(0)90-10 55 02

Mobil: +46(0)70-637 25 60

E-post: hakan@acxl.se 

Säljare

Daniel Gleisner

Tel: +46(0)90-10 55 13

Mobil: +46(0)70-664 40 38

E-post: daniel@acxl.se

Miljö/Återvinning