Våra tjänster

Dina transportbehov som kund styr vad vi kan hjälpa dig med. Vi utför nationella transporter till och från hela landet och har stor erfarenhet av internationella transporter. Har du större krav än så gällande storlek eller tyngd på godset så är specialtransport våran specialitet. Ingenting är omöjligt för oss!

Kontakta gärna oss via telefon eller mail om du vill veta mer om vår verksamhet och vad vi kan hjälpa dig med.

Kontakta oss för mer information

Kjell Grenholm                                      

Tel: +46(0)90-10 55 10

Mobil: +46(0)70-334 14 33

E-post: kjell@acxl.se 

VD/Specialtransport

Anders Persson

Tel: +46(0)90-10 55 11

Mobil: +46(0)70-310 93 90

E-post: anders@acxl.se 

Specialtransport

Veronica Persson                                             

Tel: +46(0)90-10 55 04

Mobil: +46(0)70-245 79 79

E-post: veronica@acxl.se 

Ekonomi/Administration

Anneli Grenholm

Tel:+46(0)90-10 55 08

Mobil: +46(0)70-323 54 23

E-post: anneli@acxl.se 

Ekonomi/Administration

Tom Lindgren

Tel: +46(0)90-10 55 05

Mobil: +46(0)72-710 55 05

E-post: tom@acxl.se 

Inrikes

Stefan Carlström

Tel: +46(0)90-10 55 03

Mobil: +46(0)70-344 93 00

E-post: stefan@acxl.se

Inrikes

Erik Andersson

Tel: +46(0)90-10 55 07
Mobil: +46(0)70-532 04 00

E-post: erik@acxl.se 

Inrikes

Mikael Karlsson

Tel: +46(0)90-10 55 06

Mobil: +46(0)70-679 14 33

E-post: mikael@acxl.se 

Export

Tony Andersson

Tel: +46(0)90-10 55 01

Mobil: +46(0)70-254 58 40

E-post: tony@acxl.se 

Export

Jim Grenholm

Tel: +46(0)90-10 55 09

Mobil: +46(0)730-64 88 86

E-post: jim@acxl.se

Terminal/3PL

Håkan Grenholm

Tel: +46(0)90-10 55 02

Mobil: +46(0)70-637 25 60

E-post: hakan@acxl.se 

Säljare